W dniach 4-6.09.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajobrazowej do Hradca nad Morawicą oraz Jasenika, w ramach polsko-czeskiego projektu “Granice na oścież”.

Pierwszego dnia wyjazdu, nasi uczniowie i ich czasy koledzy mieli możliwość zwiedzania zamku w Hradcu nad Morawicą, gdzie podziwiali przepiękne zbiory muzealne, min. klawikord, na którym koncertował Beethoven i Liszt oraz szklane żyrandole, wykonane z czeskiego szkła. Następnie udali się do szkoły, gdzie odbył się turniej łuczniczy, którego zwycięzcą został nasz uczeń Wiktor Adamski. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach kreatywnych, w trakcie których ozdabiali worki na strój. Po rozlokowaniu w hotelu Belaria w Hradcu, uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych. Ogromną frajdę sprawiła im jazda na wózkach z napędem nożnym. Wieczorem odbyła się integracyjna dyskoteka, a także kąpiel w basenie i zażywanie sauny.

Drugiego dnia wyjazdu uczniowie udali się do Jesenika, gdzie rozpoczęli dzień od zwiedzania muzeum spa Priesnitz. Następnie wyjechali kolejką liniową na Serak, gdzie mieli możliwość podziwiania przepięknych, górskich widoków. Wieczorem, po przebyciu do hotelu Slynny dvur, odbył się spacer po Jaseniku oraz wizyta w Balneoparku.

Trzeciego dnia uczniowie udali się do Faunaparku – mini ZOO w Lipowej, gdzie mieli możliwość spotkania oko w oko (ale przez kraty) z tygrysami i pumami, a także obserwowali lemury, gibony, makaki oraz przepiękne, barwne papugi ary i czarne łabędzie. Po powrocie do Jasenika, udali się do jaskini solnej, gdzie mieli chwilę relaksu i wyciszenia.

I tak minęły trzy dni wycieczki, w czasie której nasi uczniowie zaprzyjaźnili się ze swoimi czeskimi kolegami. Czas upłyną im na wspólnych zabawach, poznawaniu kultury i zwyczajów Czechów, pozostawiając po sobie niezapomniane wspomnienia.

 
22046520
22183040